تبلیغات
روستای زیبای کرین (مرکز دهستان پلنگا) - مطالب خرداد 1395
روستای زیبای کرین (مرکز دهستان پلنگا)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


روستای کرین ازتوابع بخش شاهرود،شهرستان خلخال دریکی از جنوبی ترین نقاط جغرافیایی استان اردبیل واقع شده است،که بدلیل همین دور از دسترس بودن آن،یکی از بکرترین فرهنگ های فولکلوریک وناب ترین آداب ورسوم اقوام وزیباترین جلوه های طبیعی کشور عزیزمان را داراست. فاصله این روستای زیبا وخوش آب وهوا بامرکز بخش شاهرود20کیلومتر وبا شهرستان خلخال55کیلومتر است.هدف از ایجاد این وبلاگ معرفی فرهنگ،زبان،آداب ورسوم،مناطق طبیعی وگردشگری،صنایع دستی ،غذاهای سنتی،افراد وشخصیتهای تاریخی،تاثیر گذار وشاخص وهمچنین شهدای والامقام این روستای ریشه دار می باشد. ضمنا بدینوسیله از کلیه دوستان،علاقمندان،منتقدین وصاحب نظران خواهشمندیم که ما را از نظرات و پیشنهادات سازنده خود بی نصیب نکنند.
با تشکرhosseintofani@gmail.com

مدیر وبلاگ : حسین طوفانی
نویسندگان


آمد به سرای دل سی روز شکیبایی

هرگز نبود ماهی این سان همه زیبایی

هر صبح سحر آید آیات سماواتی

هر شام اذان گویدبر سفره مینایی

حلول ماه مبارک رمضان مبارک


نوع مطلب : پیام ها و اطلاعیه ها، مذهبی، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، حلول ماه مبارک رمضان،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 17 خرداد 1395


خره زمان-اندر-انبرنسا-میان خریم-آسیادره-سیناســر-خانه پیلنگا-جــیرین زریندم-زریندم-بزریندم-دوئلی دره-کردان دره-سوهره ویشه-دزه دره-گل گله بند-کبجه کو-پش کبجه کو-مسی دم-چه سو-قلادیم-سبه دشت-گرده کول-ویه بن-خاوه سره-برسان-بالارزان-کولینه کش-پشته-آوه دره-دشت مرغزار-کوره خانی-خانخابر-چبه دره-لیلیا-باجه بره-سراندار-جیبران-زرده لاله-خشکه دره-آوغل خانی-کرگزه خانی-بسگوش-باجه بره-فیشینه جار-خره سندول-پلنگا-جیرین پلنگا-قندرقه-قولی عورد-مرزن-قرق-اوه شه برگنسه-گوئنی-سیلینه پشت-سرفسار-سربسر-لاری-بیلی بسک نو-گله جار-خاکه نو-اسبه ریز-کفائین دره-پشتجه بند-ریاندول-علی دره-چرچر-آسیابر-سجن-قاقادره-اقه لاسه-جیرین جو

نوع مطلب : طبیعت روستای زیبای کرین، جاذبه های گردشگری، اخبارواطلاعات، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، کوههای کرین،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 15 خرداد 1395


رحلت امام خمینى
وصال یار، فراق یاران

امام خمینى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را كه مـى بایــست ابـلاغ كنـد ، گفته بـود و در عمـل نیز تـمام هستیـش را بـراى تحقق هـمان هـدفها بـكار گرفته بـود . اینك در آستـانه نیمه خـرداد سـال 1368 خـود را در آماده ملاقات عزیزى مى كرد كه تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف كرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او ، در مـقابل هیچ قدرتى خـم نشده ، و چشـمانش جز براى او گریه نكرده بـود . سروده هاى عارفانه اش همه حاكى از درد فـراق و بیان عطـش لحظه وصال محبوب بـود . و اینك ایـن لحظه شكـوهمنـد بـراى او ، و جانــكاه و تحمل ناپذیر بـراى پیروانـش ، فـرا مـى رسید . او خـود در وصیتنامه اش نـوشـته است : با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جایگاه ابــدى سفر مى كنـم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیـم مى خـواهـم كه عذرم را در كوتاهى خدمت و قصـور و تقصیر بپذیـرد و از مـلت امیدوارم كه عذرم را در كـوتاهى ها و قصـور و تقصیـرها بـپذیـرنـد و بـا قــدرت وتصمیـم و اراده بــه پیش بروند .
شگفت آنكه امام خمینـى در یكـى از غزلیاتـش كه چنـد سال قبل از رحلت سروده است :

انتظار فرج از نیمه خرداد كشم . سالها مى گذرد حادثه ها مى آید.


نوع مطلب : مناسبتهای ملی، پیام تسلیت، پیام ها و اطلاعیه ها، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، رحلت امام خمینی(ره)،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 13 خرداد 1395

دوربین مخفی خدا

اثری از رحیم توکلی

عرش الهی ،مجهزترین ستاد خبری و کامل ترین مرکز اطلاعات است سوابق ما در غنی ترین آرشیو عـالم که علم الهی است محفوظ است و به هیچ  وجـه محو نمیگردد .  ماموران  خدا  از لحظه لحظه زندگی ما فیلم و عکس تهیه میکنند . فرشتگان رقیب و عتیـق رفتار مارا به عنوان سوژه قابل تعقیب و مراقبت رصد میکنند .حرفه هایمان با شنودهای  شبانه روزی کنترل و ضبط میشود.خطاها و اسرارمان ، طبقه بندی و کـد گذاری میشود محرمانه ها ما برای خدا مکشوف است و نیازبه رمز گشایی نیست. نیت ها و عملهای به کلی سریما ،در علم الهی لو رفته و چهره گریم شده ما برای او آشکار است و برای خدا اصل وبدل یکی است.قیافه های مبدل ما در مانیتورعرش،همان چهره اصلی است که انعکاس می یابد ونمیتوانیم هویت خود را انکار کنیم و خلاف های خویش را از گیت مراقبت عبور دهیم. نزد خدا هیچ  چیز ،پنهان نیست. دست به هر کاری بزنیم ،انگشت نگاران غیبی آثار آن را در پرونده ما بایگانی میکنند.ما غافلیم ولی پرونده گناهان زنجیره ای ما،روز به روز قطور تر میشود و نیروهای حراست عرشی،ما را زیر نظر دارندو خطاهای برون مرزی ما را ثبت میکنند و گزارش میدهند و کپی آن در چندین جا بایگانی میشود. گرچه ما از اعتراف به خطاهایمان طفره میرویم ،ولی روزی که با شواهد و اسناد و مدارک غیر قابل انکار غیبی رو به رویمان کنند،همان لحظه اول خواهیم برید و خود را لو خواهیم داد و به همه چیز اعتراف خواهیم کرد.

دوربین های مخفی خدا ،در تاریکترین فضاها و خلوت ترین جاها هم از ما فیلم و عکس میگیرند .ما خود واقعیمان را نباید فراموش کنیم.خداوند ،عالم السر و الخفیاتاست .در پیشگاه او ،هیچ کارت جعلـی و المثنی ، کار ساز نیست .اصل شناسنامه پیش اوست محمل تراشی برای کارها هم بی اثر است  . اگر اسم مستعارو لباس مبدل همه داشته باشیم  در حوزه آگاهی خدا شهره شهریم و مهره سوخته .نیازی به احراز هویت نداریم . تابلو تر از ما  چه کسی میتواند باشد.

اگرچـه خدا ،فـوری مچ ما را نمیگیرد و رسوایمان نمیکند ،میخواهد ببیند تا کجاها  پیش میرویم؟نزد او پیدا ونهان و آشکار و نهان یکی است .نکند یک وقت از خدا حقوق بگیریم و برای ابلیس و نفس اماره کار کنیم!نکند در حضور رحمانی باشیم و در خفا شیطانی!...  قیامت ،روز رو شدن اسراری است که شنودها و دوربین های مدار بسته غیبی رد یابی کرده اند.کاش هرچه زود تر خودمان را به او معرفی کنیم،تا جرممان سبک تر شود.اگر با دستگاه خدا همکاری کنیم و صادقانه به جرائم خویش اعتراف کنیم و با او رو راست باشیم و تعهد و امضا بدهیم که خلاف هایمان تکرار نشود.امید است اسناد جرم ما را نابود کنند  و گذشته مارا نادیده بگیرندو یک بار دیگر فرصت دهند تابا جبران گذشته ،کارمان را از نو آغاز کنیم.
نوع مطلب : دل نوشته های زیبا، جملات زیبا، مقالات، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، دل نوشته ای دیگر،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 9 خرداد 1395

به گزارش رسیده از کانال پلنگا نیوز با پیگیری های مکررجناب آقای کرم صابری در خصوص آبرسانی(آب شرب) به روستا چند روز گذشته با حضور مسئولین مربوطه از چشمه های موجود روستا بازدید بعمل آمد.جا دارد از زحمات این عزیز تقدیر و تشکر بعمل آوریم که اینگونه بدون هیچ درخواستی پیگیر این پروژه  مهم شده و از هیچ فعالیتی دریغ ننموده است،امیدوارم همه صاحب نظران روستایمان نهایت همکاری را با آقای صابری داشته وبا نظرات راهبردی وسازنده ایشان را در پیشرفت این پروژه یاری نمایند.

(بخشدار شاهرود به اتفاق معاونت محترم آبفای روستایی استان اردبیل جناب آقای مهندس رستمی و رئیس آبفای شهرستان خلخال آقای لطیفی از چشمه های روستای کرین جهت چگونگی آبرسانی به روستا بازدید نمودند.آقای کنعانی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین آبفای روستایی خاطر نشان کرد که پروژه آب شرب کرین یکی از  اولویت های آبرسانی با توجه به مشکلات روستا می باشد وخواستار توجه جدی و تامین اعتبار جهت مطالعه و نقشه برداری و اجرای پروژه شد.معاونت آبفای استان نیز تاکید نمودند که انشاء الله در سال 95 از طریق فرمانداری محترم و طرح در شورای برنامه ریزی اعتبارات استانی بتوانیم جهت مطالعه واجرا از اعتبارات ملی برای ادامه کار و تکمیل این امر در استفاده نماییم.درضمن جناب آقای مغیثی اظهار امیدواری کردند که آبرسانی به کرین از اولویت های فرمانداری نیز بوده و در سال 95 در ردیف اعتباری قرار خواهد گرفت.)

                     (منبع:کانال پلنگا نیوز)

نوع مطلب : شورا و دهیاری(مشکلات)، اخبارواطلاعات، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، پروژه آبرسانی به کرین،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 5 خرداد 1395

دومین گردهمایی بزرگ شاهرودیها وجشن گلریزان موسسه خیریه درمانی عاشورا .بنابر گزارش روابط عمومی موسسه خیریه درمانی عاشورا شاهرود خلخال دومین جشن بزرگ گلریزان این موسسه خیریه همزمان با ایام ولادت حضرت صاحب الزمان عج یاور محرومان ومنجی عالم بشریت روز :جمعه 95/3/7 محل :فرهنگسرای بهمن ساعت 16 الی 19 این موسسه خیریه با رویکرد کمک به بیماران نیازمند هر ساله جشن گلریزانی باهدف جذب حامی و گسترش فعالیتهای خیرخواهانه خود برگزار می نماید آدرس فرهنگسرا : تهران میدان بهمن فرهنگسرای بهمن سالن شهید آوینی 

منبع:سایت دروجان
نوع مطلب : اخبارواطلاعات، پیام ها و اطلاعیه ها، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، موسسه خیریه عاشورا، جشن گلریزان،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 3 خرداد 1395

تصاویر ارسالی از برادر ابراهیم پرویننوع مطلب : طبیعت بهار، طبیعت روستای زیبای کرین، 
برچسب ها : روستای زیبای کرین، طبیعت،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 1 خرداد 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی